Listopad ve školní družině

  1. oddělení ŠD

V listopadu jsme si ještě užili pár teplých dní, kdy jsme mohli dovádět venku na hřišti. Probírali jsme věk lidí, děti vzpomínaly datum svého narození. Poznávali jsme plody stromů a keřů. Zároveň jsme sledovali přípravy přírody na zimu.

Malovali jsme a vystřihovali hříbky, cvičili jemnou motoriku při tvoření ježků z plastelíny. Čekal nás svátek sv. Martina, trochu sněhu nám napadlo týden po něm. Motiv koně jsme houbičkami tupovali na výkres. V družině jsme si vyzdobili strom vystřižením a poskládáním havranů. Motoriku jsme si procvičili při skládání a lepení obrázku lišky.

Marcela Řiháčková

 

  1. oddělení ŠD

V  měsíci listopadu jsme do našeho druhého oddělení přivítali 3 zvířecí kamarády – šneky ze Zanzibaru. Děti si je hned zamilovaly, vybraly jim jména, čistí jim ubytovací „boxíky“, krmí je. Na víkend si je někteří odvážlivci berou domů, aby se o ně postarali. Učí se tak zodpovědnosti a péči o druhé.

Téma „ Martin na bílém koni“ jsme pojali trochu netradičně a místo běžných papírových podkov si děti tentokrát zkusily podkovy sádrové. Počasí už nám také není moc nakloněno, tak společné chvilky trávíme v družince hraním deskových a karetních her, u kterých se velice často nasmějeme a pobavíme. Nyní u nás vedou hry 6 bere a Duch.

Jitka Outulná

IMG_2860
IMG_2909
IMG_20221102_141351
IMG_20221114_134027