Návštěva knihovny v Pohořelicích

Třída 3. a 5. ročníku navštívila krásnou knihovnu v Pohořelicích. Žáci se nemohli dočkat. Seznámili se s provozem knihovny. Paní knihovnice jim také předčítala. Sami si pak mohli vybrat knihu, kterou si také četli.

Většina žáků má po návštěvě zájem knihovnu pravidelně navštěvovat.

Všichni si to velice užili a byli pochváleni za respektování pravidel knihovny.

Všechny tiché myšky ještě jednou dodatečně chválíme.

 

Jitka Šufajzlová

 

 

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 navštívil 4. ročník Městskou knihovnu v Pohořelicích. Pro některé to byla zcela první návštěva tohoto místa.

Paní knihovnice nám vysvětlila, ve kterých policích se nachází literatura pro děti a mládež, poté žáčky usadila na pohovkové schody a sedací vaky, zjednala si naprostý klid a začala číst příběh o andílkovi, jelikož bylo po Mikuláši.

Děti byly nakonec seznámeny s vyhledávacím elektronickým systémem a možností v knihovně se zdarma registrovat. Stačí pouze písemný souhlas rodičů – vyplnění přihlášky.

Po svačince dostali žáčci za úkol prohlédnout si co nejvíce knih z oblasti, která je zajímá. Dále si měli vybrat knihu, která je nejvíce zaujala a zapamatovat si její název, jejího autora a ilustrace v knize. Po návratu do školy mi pak měli obrázek nakreslit. Většina s přehledem úkol splnila a dokázala tak, že se v pohořelické knihovně neztratí.

Kateřina Staňková

1670784755752
IMG_20221208_090611
IMG_20221208_093928
IMG_20221208_102930