Ovoce do škol

Ochutnávka ovoce

 

V rámci projektu Ovoce do škol jsme ve čtvrtek 12. května měli na prvním stupni a ve speciální třídě možnost ochutnat exotické a méně tradiční druhy ovoce a zeleniny. Z propagačních letáků se žáci dozvěděli, odkud jednotlivé druhy pochází, jakou by měly mít chuť a kde všude se dají použít.

 

A co ochutnávali? Na výběr měli jablka druhu Red chief a Granny Smith, granátové jablko, avokádo, pomelo, Kumquat i kokosový ořech. Ze zeleniny si žáci zkusili žlutá Cherry rajčátka, mochyni, polníček i rukolu, ta ale kvůli hořkosti dopadla na pomyslném žebříčku chutí nejhůře. Na ostatních si žáci pochutnávali.

 

RNDr. Jitka Kaňovská, 31.5.2016

 


 

Od 1. září letošního roku se naše škola zapojila do projektu „Ovoce do škol“. Tento projekt podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u žáků 1. stupně. V praxi to znamená, že žáci 1. stupně dostanou ve škole zdarma jednou týdně balíček s ovocem a zeleninou. Sníst si ho mohou ve škole nebo doma.

 

Mája Gašperáková, 30.9.2014