Květen ve školní družině

V duchu kvetoucích stromů, keřů, zpěvu ptáčků a hnízdění čápů na komíně obecního úřadu se nesl celý měsíc při práci dětí ve školní družině.

Hnízda s malými ptáčátky si děti vyráběly z barevných papírů. Družinu ozdobil veliký strom, jehož koruna byla vyzdobena pomocí otisků papírových ruliček v podobě růžových květů a listů, vše dotvořeno krásně namalovanými včelkami.

Na 14 dní nastoupila do družiny Anička Dufková, studentka 2. ročníku Střední pedagogické školy ve Znojmě. Byla vítanou změnou pro děti i posilou pro paní vychovatelku. Paní vychovatelka připravila projekt Týden u včel. Děti pracovaly ve skupinách, skládaly puzzle včelek, pinzetou sbíraly pyl z kytek, krmily hladové larvičky, stavěly úl, lepily plástev z pravidelných šestiúhelníků a samozřejmě jsme si o včelkách všichni povídali a nové informace jsme pak zanesli do připravených pracovních listů. Závěr projektu byl korunován medovou buchtou, kterou paní vychovatelka upekla.

S Aničkou se děti rozloučily dárečkem, který jí bude vzpomínkou na praxi v naší družině.

Marcela Řiháčková
vychovatelka ŠD

IMG_20220516_104935
IMG_20220527_121235
IMG_20220527_121250