Listopad ve školní družině

Začátkem listopadu jsme byli zvědaví, jestli nám sv. Martin přiveze sníh. Vystřiženému koníkovi jsme zhotovili modrobílou hřívu z vlny a ozdobili ho vločkami. Žáci si vyzkoušeli proplétání vlny a procvičili tak jemnou motoriku. Sníh nám napadl o něco později a my ho využili při venkovních hrách.

A protože nadále trval podzim, udělali jsme si obrázek kosa a tiskli listy obarvené temperou. Obrázky se moc povedly. Také jsme se podíleli na výrobě dárků pro vánoční jarmark naší školy. A přispěli jsme přinesenými dárky, pamlsky a krmivem do sbírky pro psí útulek.

Sníh, který nám napadl na konci měsíce, jsme využili při venkovních hrách.

Za 1. oddělení ŠD

Marcela Řiháčková, vychovatelka

IMG_3218
IMG_3217
IMG_3240

Listopad v naší družině byl opravdu bohatý na aktivity i tvoření. S dětmi jsme si vytvořili plakát na téma Dušičky a Halloween a již bezpečně poznáme rozdíl mezi těmito svátky. Dokonce jsme navštívili místní hřbitov a zapálili svíčky našim příbuzným a známým.

První polovina měsíce byla nezvykle teplá, a proto jsme hodně společného času trávili venku na školním hřišti. Na svatého Martina jsme si s dětmi „upekli“ papírové husy, připomněli si, proč oslavujeme 17. listopad.

Ve druhé polovině měsíce jsme se začali lehce připravovat na nadcházející advent. Tvořili jsme přáníčka, čerty a andílky. K překvapení nás všech nám koncem měsíce napadl sníh, a to bylo teprve něco…

Za druhé oddělení školní družiny

Jitka Outulná, vychovatelka

IMG_20231128_143706