Čtenářská lekce v ZŠ Troskotovice

V rámci rozvoje čtenářství připravili čtyři deváťáci čtenářskou lekci pro čtvrťáky. Týkala se knihy Evy Prchalové Cesta svatým Vít-ahem.

Program byl zpracován do dvouhodinového bloku tak, aby se vystřídaly jak aktivity čtení, tak také diskuse a výtvarná část. Práce žáků směřovala k rozvíjení čtenářství, rozvoji čtenářských strategií (předvídání, shrnování …), také k rozvoji fantazie formou imaginace.

Naši deváťáci prezentovali připravené lekce nejdříve u svých spolužáků ve Vlasaticích, následně podpořili spolupráci se ZŠ Troskotovice a u tamních čtvrťáků a páťáků prezentovali program ve dvou skupinách žáků i tam. Spokojenost byla na obou stranách. Nejvíce spokojení byli žáci s aktivitou imaginace a výtvarného tvoření, deváťáci měli sice trošku trému, ale díky dobré přípravě vše zvládli na výbornou.

Bude skvělé, když podobnou akci zopakujeme i v příštím roce.

Alena Králová

20250617_084123
20250617_090613
20250617_092535
20250617_080903