Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou

Ve středu 30. listopadu navštívila naši školu učitelka, herečka a především autorka dětských knížek Michaela Fišarová. Pro žáky uspořádala hned dvě besedy – pro první a druhý stupeň, během nichž se děti dozvěděly zajímavosti o spisovatelském povolání a seznámily se blíže s tvorbou autorky.

Na prvním stupni se věnovala knihám Kanálníčci: Strašidla z podzemí a Kája a Claudie: Hra na štěstí. Knihy jsou věnované začínajícím i mírně pokročilým čtenářům. Knihy pobavily, ale zároveň poukázaly na závažné problémy dnešní doby. Druhý stupeň se věnoval knize Nikolina cesta. Autorčina prvotní kniha, která zpracovává z dětského pohledu problematiku domácího násilí.

Vyprávění autorky a diskuze s dětmi byly prostřídány ukázkami z knih a to v hereckém podání pana Miroslava Reila, které bylo skvělým a zábavným oživením.

Na závěr  měli žáci možnost zakoupit si některou z knih paní Fišarové a mohli si nechat podepsat knihu s jejím věnováním.

Michaela Janíčková

IMG_20221130_101721_1
IMG_20221130_112038_1
IMG_20221130_110656