Čarodějnický rej

Čarujem, čarujem, máme hůlku – někdo má velkou, někdo má půlku…..

Dlouho očekávaný a připravovaný den byl tady. Ve čtvrtek 28. dubna se do školky slétly všechny čarodějky a čarodějové, aby si společně zařádili. Děti čekaly ve třídě strašidelné hry – přenášení pavouků na vidličce, hledání pavoučků v žabím hlenu. Na svačinku měly děti prsty čarodějnic, žížaly v hlíně, hadí ocásky se žabími vajíčky aj.

Po svačince jsme se přesunuli na zahrádku, kde děti prolézaly čarodějův tunel, létaly na koštěti a házely koštětem na cíl. Nechybělo ani vaření lektvarů a ochutnávání kouzelných nápojů. Poslední úkol nás čekal u rybníku, a to upálení čarodějnice. Vítr nám ale nepřál, a tak jsme nechali pálení na další den.

Za zvládnuté úkoly a hry si naše strašidýlka vysloužila sladkou odměnu, pamětní medaili a čarodějný letecký průkaz.

….. Enyky, benyky hadí jedy, mávneme hůlkou naposledy.

 

za učitelky MŠ, Hellarová Veronika

 

tempImagerITONi
tempImagehsLd5J
tempImagedQqemK