Čekání na Vánoce ve ŠD

Na Vánoce se těší děti již dlouhé týdny předem. Ještě je podzim, když vyhlíží sv. Martina na bílém koni. Letos jsme se ze svatomartinského sněhu radovat nemohli, alespoň jsme si ho připomněli výrobou obrázků. Sněhu jsme se ale dočkali ještě do konce listopadu, tak jsme mohli postavit první sněhuláky. Hrátky ve sněhu už nám však Vánoce opravdu připomněly. Vyrobili jsme si vánoční hodiny, aby nám ten čas do Štědrého dne rychleji utekl.

Je pravda, že čas nám utíká, doslova pádí. Na začátku prosince jsme si připomněli Mikuláše, anděla a čerta, na nástěnce jsme vytvořili „pěkné peklo“. A adventní čas jsme si krátili i nadále – ze zavařovacích sklenic děti vyráběly svícny, vytvářely další sněhuláky – tentokrát na papíru.

A je to tady! Ve středu před prázdninami nás čeká vánoční posezení a pak už hurá vyhlížet Ježíška.

Děti ze školní družiny Vám všem přejí klidné prožití Vánoc a především zdraví a štěstí v novém roce.

Marcela Řiháčková
vychovatelka ve ŠD

listopad3
prosinec1
prosinec2