Cyklovýlet

I v letošním školním roce se žáci z druhého stupně naší školy zúčastnili cyklovýletu. Vyrazilo celkem 25 nadšenců pod dohledem tří pedagogických pracovníků. Trasa byla obdobná jako v loňském roce, obohacená jízdou po známé cyklostezce z Pasohlávek do ATC Merkur. V blízkosti obce Pasohlávky jsme navštívili historickou památku Římská brána. Jedná se o zařízení Archeologického ústavu Akademie věd ČR, Brno, které se již více než čtyři desetiletí věnuje vědeckému výzkumu stop zanechaných římskými legiemi během pobytu na našem území v prvním a druhém století našeho letopočtu. Po obědě v Dolních Věstonicích jsme pokračovali pohodovou jízdou kolem druhého Mušovského jezera lesem mezi obcí Strachotín a Ivaň. Trasu dlouhou 39 km jsme hravě zvládli. Spousta krásných dojmů a zážitků nás již teď motivuje k podobnému výletu v příštím roce.

Karel Koryťák