Dej si bacha!

V dnešní době je internet nedílnou součástí našich životů. Je to prostor plný poznání, informací a zábavy, ale také prostor, kde číhá mnoho nástrah. Znáte pojmy jako je kybergrooming, fake news, hoax nebo happy slaping? Toto byly jedny z otázek soutěže „Dej si bacha“ Bezpečně v kybersvětě, kterou organizuje Středisko volného času Pohořelice.

Soutěže se dne 21. 10. 2022 zúčastnili žáci 8. ročníku. Soutěž se skládala ze čtyř vědomostních disciplín zabývajících se bezpečností na internetu, zodpovědným zacházením s informacemi a porozumění mediálnímu obsahu. Páté kolo rozhýbalo všechny soutěžící hraním pohybové hry na X-boxu kinect.

Velká pochvala patří především žákům za skvělou přípravu na vědomostní kvízy, díky níž se umístili na třetím místě, a také divákům, kteří své spolužáky podpořili.

 

Filip Kratochvíl

soutez-3
soutez-4
soutez-1