Digitální výchova

Digitální výchova byl seminář o pohybování se na internetu. Lektor se jmenoval Michal a říkal nám, že jsme vlastně zboží  na sociálních sítích, snažil se nás naučit, jak být víc ofline než online. Hráli jsme naučné hry.

Matěj, Vendy, Ruda

Program se jmenoval Digitální výchova. Učí nás o internetu, ale taky o našich pocitech, když jsme online. Absolvovali jsme seminář ve 3 částech. Pán, který nás učil, se jmenoval Michal. Byla s ním zábava a zapojoval nás do aktivit. V prvním setkání jsme se představili. Povídali jsme si o tom, jak fungují reklamy a jak na nás působí. Při druhém setkání jsme se bavili o dopaminu, který zvyšuje pocit štěstí. V třetím setkání jsme se více zaměřili na pocity, které internet způsobuje, mluvili jsme i o důležitosti spánku.

Moc se nám to líbilo a odnesli jsme si spoustu vědomostí.

Míša, Vendy, Sofie

Ve čtvrtek 8. 12. se uskutečnil poslední – 3. díl workshopu Digitální výchova.

Průvodce se jmenoval Michal a seznámil žáky 7. – 9. ročníku s tím, jak fungují sociální sítě. Představil jim, jak fungují reklamy a algoritmy aplikací. Ukázal jim, jaký vliv na nás mají různé aplikace.

Tobi, Enrico, Lukáš

Seminář Digitální výchova pro žáky 7. – 9. ročníku se skládal ze 3 dvouhodinových setkání. Na tento seminář navazoval pětihodinový seminář pro učitele a také seminář pro rodiče. Součástí programu byla také série sobotních školení pro ambasadora školy. Celý projekt organizovala společnost Replug-me. S workshopy jsme byli velmi spokojeni, přinesly nám nový vhled do fungování sociálních sítí, naučily nás také z úhlu rodičů a učitelů nahlížet na děti, které na sociální sítích tráví svůj volný čas.

Alena Králová

8. a 9. ročník 2