Evropský školní sportovní den

Dne 1. 10. 2020 se ve školce pořádal Evropský školní sportovní den. Je to mezinárodní sportovní akce pořádaná po celé Evropě a letos poprvé se do ní zapojila také naše mateřská škola. Počasí nám sice vůbec nepřálo, ale to nás v žádném případě nemohlo zastavit. Zorganizovali jsme náš den se sportem v tělocvičně, kde jsme se rozdělili na 2 týmy – mladších a starších dětí, jinak bychom se tam všichni najednou nevešli.

Se staršími dětmi jsme tančili na dětské písničky, soutěžili v družstvech holky proti klukům v balonkové bitvě, trefovali se míčem do obruče, podávali si míč v řadě za sebou nad hlavami a potom mezi nohama, házeli jsme s míčem. Dětem se sportovní dopoledne moc líbilo.

S mladšími dětmi jsme si taky zatančili, zahráli s padákem a míčky, kutáleli míč podél švihadla, házeli kroužky na kužel a na konec přeskakovali a podlézali natažené lano.

Co se ale všem dětem líbilo nejvíce – odznáček. A pro nás je nejdůležitější, že jsme si to společně užili.

Aneta Gajdošová

učitelka MŠ

IMG_4954
IMG_4967
Evropský školní sportovní den