Exkurze na Kozí farmu v Ratibořicích

Konec školního roku se nesl v duchu exkurzí a výletů. Nejinak tomu bylo i u nás na I. stupni. V úterý 21. června jsme se vydali za poznáním na Kozí farmu v Ratibořicích. Autobus jsme zaplnili do posledního místa, ale na to, abychom se dorovnali do počtu koz, které jsme viděli, to nestačilo. Naší první zastávkou byly Jaroměřice nad Rokytnou, kde jsme obdivným pohledem zhlédli zámek a zámeckou zahradu. Ta nám dopřála stín a klid pro občerstvení. Ochutnali jsme i výbornou zmrzlinu v zámecké kavárně (doporučujeme!) a pak se plni zvědavosti dopravili na farmu. Tam už nás očekávala milá a věci znalá paní průvodkyně a k tomu 600 koz! Prozkoumali jsme stáje, pomohli jsme s krmením a při tom se dozvěděli spoustu zajímavostí o chovu koz a chodu farmy. Odměnou nám byla ochutnávka ochuceného kozího jogurtového mléka, které společně s dalšími produkty vyrábí přímo v mlékárně na farmě. Různé sýry, jogurty a další výrobky pak jistě v mnoha rodinách díky dětem, které nakoupily produkty na ochutnání, zpříjemnily chvíle u sdělování zážitků.

Monika Strnadová

sdr
dav
sdr