Hry bez hranic

Letos se konaly již desáté Hry bez hranic. Naše škola u toho nemohla chybět. Společně se měly na pohořelickém hřišti při SVČ utkat následující školy: Ivaň, Loděnice, Přibice, Vranovice, Pohořelice, Troskotovice a Vlasatice.

Pět našich žáků z prvního stupně startovalo tentokrát v zelených barvách – z každého ročníku vždy jeden reprezentant. Hry měly prověřit nejen fyzickou zdatnost a rychlost jednotlivých družstev, ale i vzájemnou sehranost týmu a schopnost spolupráce.

V devět hodin hry začaly. První disciplínou byla opičí běžecká dráha plná nástrah, které jsme všichni lehce překonali. Dokonce jsme na ni vsadili i žolíka (divokou kartu), takže jsem zde získali dvakrát více bodů. Druhá disciplína nás mile překvapila, protože kutálení tenisáku po prkně pomocí dřívka nebylo tak těžké, jak se zdálo. Třetí disciplína nás naopak překvapila opačným způsobem. Hod látkového pytlíku, naplněného pšenicí, do menšího otvoru se našemu týmu podařil jen sedmkrát z pětadvaceti možností. Ve čtvrté soutěži startoval vždy pouze jeden vyvolený, který měl pomocí háčku visícího z čela, postavit věž. Na závěr nás čekalo tzv. běhací Člověče, nezlob se – děti musely poslepu hledat figurky v barvách svého týmu a přinést správnou do domečku na druhé straně hřiště. Zde nám štěstí přálo pouze na začátku.

Nakonec jsme po dvouhodinovém zápolení skončili celkově pátí. Což je docela dobrý výsledek. Všichni získali diplom, lízátko, přívěsek v barvě týmu a fotografické zvěčnění do novin. ZŠ Ivaň loňské vítězství neobhájila. Byli druzí. Předběhly je Loděnice.

Kateřina Staňková

IMG_20230511_085303
IMG_20230511_094153_1
IMG_20230511_110419
IMG_20230511_091416_1