Úspěch v krajském kole Dějepisné olympiády

Po skvělém 2. místě v okresním kole Dějepisné olympiády, Jakub Dovrtěl (9. ročník) postoupil do kola krajského, které se konalo 9. dubna v Brně. Téma olympiády zůstává pro všechna kola stejné, tedy Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí – od Cyrila a Metoděje po Jana Husa, ovšem to, co se mění, je náročnost řešených úkolů. Do krajského kola postoupilo celkem 32 žáků základních škol a gymnázií, v jejichž konkurenci Jakub obsadil skvělé 7. místo. Výsledky žáků na předních příčkách byly velmi vyrovnané a Jakub na vítěze ztratil pouze 5 bodů. Jakubovi gratulujeme ke krásnému výsledku a také děkujeme ostatním žákům školy, jejichž povzbudivé vzkazy si mohl Jakub přečíst ve školním vestibulu.

Kristýna Štípková