Naše vesnice

V rámci tématu Naše vesnice jsme se vydaly s dětmi na návštěvu do Granera, na Obecní úřad a do hasičské zbrojnice. Tyto návštěvy byly nejen poučné, ale také velmi zábavné a dětem přinesly mnoho nových zkušeností.

Naší první zastávkou byl FirstFarms Granero, kde děti měly jedinečnou příležitost seznámit se s různými zemědělskými stroji. Viděly traktory, kamion a další techniku, kterou Granero využívá. Děti byly nadšené, když si mohly do traktorů a kamionu sednout a prozkoumat je zblízka. Na památku dostaly menší dáreček, který jim bude připomínat tento nezapomenutelný den.

Další zastávkou byl Obecní úřad, kde nás přivítal pan starosta. Provedl nás celým úřadem, ukázal nám různé místnosti a vysvětlil, jak úřad funguje. Největším zážitkem pro děti bylo, když si mohly vyzkoušet místní rozhlas a pozdravit své rodiny a celou vesnici.

Naší poslední zastávkou byla hasičská zbrojnice, kterou děti už dobře znají z předchozích návštěv. Tentokrát si prohlédly klubovnu mladých hasičů, obdivovaly spoustu pohárů a ocenění a poté se seznámily s hasičskými auty, technikou a oblečením. Velkým zážitkem bylo, když si mohly sednout do hasičského auta a na závěr si vyzkoušet stříkat tzv. proudnicí. Právě tato aktivita děti nejvíce nadchla.

Všechny tyto návštěvy byly pro děti velmi zajímavé a obohacující. Děkujeme všem, kteří nám umožnili tyto skvělé zážitky. Věříme, že se tyto návštěvy stanou naší každoroční tradicí a přinesou dětem mnoho radosti a nových poznatků.

Vendula Bušková, učitelka MŠ

ou