Noc s Andersenem 2023

Spaní ve škole! Hurá! Vždy se strhne pozdvižení, když se přiblíží další ročník Noci s Andersenem. Ani letos tomu nebylo jinak a tuto akci chtělo zažít 80 dětí z řad žáků školy a předškoláků.

Letošní téma bylo pohádkové – Ferda mravenec. Příběhy z pera Ondřeje Sekory byly inspirací pro odpolední hru – rozdělili jsme se do skupinek, nasadili hmyzí tykadla a vzhůru za dobrodružstvím. Především hmyzí přátelé, kteří různá dobrodružství s Ferdou sdíleli, byli patrony 10 stanovišť s úkoly. Každá aktivita začínala četbou krátké ukázky z knihy, seznámením s jedním kamarádem a pak už následovalo navlékání korálků berušce, pletení kabátku housence, stavění věže pilnými mravenci, čištění mraveniště stonožkou a další úkoly, za které dostávaly děti samolepky na Ferdovu medaili. Odpolední část letošní akce se odehrávala na hřišti za školou, v parčíku u kostela, ale také ve škole a v obecní knihovně, kde nás úkolem provázela paní knihovnice D. Vodáková.

Noční část nám začala pořádným lijákem. Větru a dešti neporučíme! Počasí nám sice trošku zamíchalo kartami s druhou částí programu, přesto i tzv. mokrá varianta měla své kouzlo. Po strašidelném průzkumu ztemnělé školy, půdy a sklepa následovala zapeklitá šifrovací hra. Mladší děti odhalovaly tajemství kouzelného zámku a nakonec našly i truhlu s pokladem, starší žáci už museli pořádně nažhavit mozkové závity, aby se přes 5 zapeklitých úkolů dostali až na konec příběhu s Dopisem bez adresy.

A pak už jen vyčistit zoubky, obléknout pyžamko a zažít tvrdou realitu karimatky a spacáku.

Jako vždy – i tento ročník stál za to! Andersenovské dobrodružství jsme si opět užili a už teď očekáváme to příští.

Alena Králová

 

5
3
1
2