Pirátská noc ve školce

V pátek 17. 6. jsme s předškoláky zažili pirátskou noc ve školce. V ten den tu ale nebyly naše děti, ale přivítali jsme piráty, kteří přišli za dobrodružstvím. Všichni čekali před školkou, než si pro ně přišly pirátky za doprovodu pirátské hudby. Piráti dali mamce pusu a šli si užít dobrodružnou plavbu. Jako první si děti losovaly svá pirátská jména, potom se společně podílely na malování vlajky. Po tak náročné výrobě vlajky přišel hlad, a tak si šli piráti opéct špekáček k rybníku.

Po opékání ale nastalo něco nečekaného – v rybníce našli láhev se vzkazem! Se vzkazem, že tu ztroskotali opravdoví piráti. Jediné, co stihli, bylo ukrýt poklad, a tak nám tu nechali indicie, které směřovaly k nalezení pokladu. Indicie byly psány v bodech a děti museli přemýšlet, co by každá indicie mohla znamenat a kam by nás cesta mohla zavést. Poslední nápověda nás zavedla na školkovou zahradu, kde byl poklad zakopaný. Malí piráti objevili truhlu plnou zlata, dalekohledů a medailí. Po nalezení pokladu ale večer zdaleka nekončil. Piráti se přesunuli do budovy, kde na ně čekala velká pirátská loď, ostrov i palma s opičkou. Zábava pokračovala ve školce mini diskotékou, kterou si všichni piráti pořádně užívali. Po ukončení mini diskotéky se děti převlékly do pyžamek, vyčistily si zoubky a zhlédly pohádku o čem jiném než o pirátech. A po pohádce honem spát. Dlouho do noci bylo slyšet dětské špitání, kdy si děti povídaly o tolika zážitcích z večera. Všechny se krásně vyspaly a ráno odcházely domů plné energie. Celá akce se povedla, všichni byli spokojení.

 

Vendula Hrubá, učitelka MŠ

IMG_20220617_193224
IMG_20220617_192750
IMG_20220617_221647
IMG_20220617_221527
IMG_20220618_080032