Planetárium Brno

Ve čtvrtek 26. září jsme s dětmi první a druhé třídy navštívili Planetárium v Brně. Všichni jsme se těšili na pohádku Hledání oříškové planety. Po příjezdu do planetária jsme se usadili ve velkém sále, a děti nad sebou uviděly velkou kopuli, hádaly a přemýšlely, proč to tak je a k čemu to vlastně slouží. Jaké bylo jejich překvapení, když se setmělo a nad hlavami uviděly hvězdné nebe, Slunce a planety. Po východu a západu Slunce se objevil Měsíc, hvězdná znamení a souhvězdí a nadšení dětí nebralo konce. Po hvězdné obloze a Sluneční soustavě děti provázela příjemná slova paní průvodkyně. Poté už přišla na řadu očekáváná pohádka o tom, jak dvě veverky hledaly planetu, na které porostou nejlepší lískové oříšky. V pohádce vystupoval moudrý sýček Leon, který dětem vyprávěl o planetách a jeho Kouzelná pohádka o Zemi, dětem vyprávěla příběh o vzniku planety Země a vývoji života na Zemi. Celý program se dětem velmi líbil. Po jeho skončení byla už jen svačinka a cesta domů. Pro všechny děti byl výlet do planetária velkým zážitkem.

Mgr. Věra Mášková