Poznej Vlasatice

Několik týdnů probíhalo vzdělávání dětí ve školce distančně. Děti plnily úkoly, tvořily, stavěly a poznávaly. Všichni zvládli všechno na jedničku. A proto čekala poslední den této výuky na děti odměna v podobě „stopované“.  Hra s názvem „Poznej Vlasatice“ měla děti naučit všechno důležité právě o naší vesnici.

Cílem hry bylo nejen poznat obec, ale také ji projít přes všechna důležitá místa pomocí mapy a indicií. Díky správně rozluštěným hádankám se odkrývala další a další místa, která bylo potřeba navštívit. Na všech 9 zastaveních se naši průzkumníci dozvěděli zajímavé informace o místě, na kterém se zrovna nacházeli. Celou dobu sbírali také fotky míst, které lepili na mapy. Poslední díl mapy je přivedl až ke školce, kde dostali poslední obrázek do mapy.

Děti dostaly sladkou odměnu, ale hlavně byly pasovány medailí na „Průzkumníky Vlasatic“.

Veronika Hellarová
učitelka MŠ