Říjen ve školní družině

V měsíci říjnu jsme s dětmi chodili velice často ven na tzv. dopravní hřiště. Byla by škoda takto krásný sluníčkový měsíc jen prosedět v družině, no ne? Ale protože děti jsou šikulky šikovné, zvládly přesto i spoustu tvořivých aktivit, jako například papírové náramky, veverky malované temperovými barvami, dlabání dýní a duchy z talířů. Dokonce jsme si uspořádali ochutnávku ovoce a zeleniny, která nás všechny moc bavila.

Za druhé oddělení školní družiny Jitka Outulná

IMG_20231019_140841
IMG_20231023_140500_1
IMG_20231017_140811_1

 

V říjnu jsme s prvním oddělením družiny sledovali změny v přírodě – padání listí, zataženou oblohu, déšť, odlety ptáků. Sice jsme se začali tepleji oblékat, ale stále jsme využívali krásného podzimního počasí k pohybovým aktivitám venku. Povídali jsme si o střídání ročních období a vyjmenovávali měsíce, jak jdou po sobě.

Pro tvořivou práci jsme využili dýně a padající kaštany, pracovali jsme s omalovánkou podzimního věnečku. Mluvili jsme o svátku Dušičky i o svátku Halloween. Z ruliček od toaletního papíru vyráběly děti duchy.

 

Marcela Řiháčková

IMG_3214
IMG_3212
IMG_3211