Říjen ve školní družině

Měsíc říjen začal ve školní družině projektovým týdnem s názvem Stromy – plody a listy. Děti si o stromech hodně pamatovaly ze školního vyučování, a tak jim nedělalo problém pojmenovat stromy. Hbitě odpovídaly na otázky a taky věděly, kde daný strom roste. Společně jsme byli sbírat kaštany a z nich jsme pak vyráběli zvířátka. Použitím techniky frotáže jsme na papír přenášeli strukturu kůry stromu. Větvičku s listem a plodem jsme v družině připevnili i s namalovanou kůrou k obrázku daného stromu, čímž vznikla velmi zajímavá výstavka. Modelováním šneků, kteří mají místo ulity kaštan, jsme procvičovali jemnou motoriku, metodou zapouštění vodových barev vznikly krásné listy.  Nadšeně děti pracovaly na tzv. dýňáčkovi – zápichu do květináče, který se všem velmi povedl. Poslední krásné teplé dny jsme využili na dětském hřišti ke společným hrám.

 

Marcela Řiháčková

vychovatelka ŠD

IMG_20211021_163538
IMG_20211021_163711
IMG_20211021_163507