Stanování 8. a 9. ročníku

Konec školního roku se kvapem přiblížil a v posledním týdnu školního roku přišel čas i na oblíbené školní výlety. Žáky 9. a 8. ročníku čekal trochu netradiční výlet. Zvolili si na místo tradičního poznávacího výletu campování. A tak jsme dva dny před vysvědčením sbalili stany, spacáky a vyrazili do přírody. Počasí nám přálo. V areálu troskotovické střelnice jsme strávili společně jeden den a jednu noc. Po krátké pěší túře jsme postavili stany a na kotlíku uvařili buřtguláš. Hlad byl naším nejlepším šéfkuchařem, takže chutnalo všem. A pak už nás čekalo jen odpoledne plné her a zábavy. Každý si zvolil podle svého gusta. Někteří hráli míčové hry, někdo dal přednost různým variantám méně pohybových her. Uteklo to rychle a byl čas sehnat proutky na opékání špekáčků. Po zahnání hladu už se jen zpívalo u táboráku a povídalo. Nikdo spát nespěchal, bylo přeci potřeba si pořádně užít sebe navzájem i mimo školní lavice a hlavně posledních okamžiků s odcházejícími deváťáky. Ráno nás budil ten nejpříjemnější budíček – zpěv ptáků. Po snídani nastal čas návratu. Nikomu se nechtělo, a tak se s úklidem a balením moc nespěchalo. Bohužel všechno jednou musí skončit, proto jsme po poledni vyrazili sice unaveni, ale plni zážitků zpět k domovu.
Petra Jančíová

buřtguláš
zpěv
stavění stanů
zábava