Turistický výlet

Opět po roce vyrazili žáci na turistický výlet, tentokrát propojený s badatelskou výukou. Tematicky jsme se zaměřili na zkoumání ekosystémů pole a park, to všechno cestou z Vlasatic do Pohořelic. I když bylo velké horko, náročnou cestu jsme zvládli a přitom se nám podařilo odchytit několik motýlů a brouků. Tyto zástupce hmyzu jsme alespoň pár minut zkoumali pod lupou, kterou žáci sami vyrobili. Pomocí aplikací v mobilech a atlasů žáci určovali i bylinné zástupce v remízcích. Kromě vlčího máku a pcháče jsme objevili také ostrožku stračku nebo hrachor. V bádání jsme pokračovali i v parku. Tam jsme se zaměřili hlavně na dřeviny. Pokusili jsme se je podle listů všechny pojmenovat, ale také změřit obvod nebo zakreslit strukturu jejich kůry. Na jedno horké dopoledne toho bylo hodně, ale věřím, že nové poznatky nám za to stály.

Alena Králová

20240621_092055