Vánoce a Silvestr v MŠ

V úterý 20. 12. jsme s dětmi prožily Štědrý den. Děti přinesly cukroví, přišly slavnostně oblečené a všichni jsme se těšily, jak si spolu celý den užijeme. Od rána jsme poslouchaly koledy a zpívaly si vánoční písničky. Po svačince jsme s dětmi krájely jablíčko a netrpělivě vyhlížely, jestli v něm najdeme hvězdičku. Také jsme spolu pouštěly lodičky ze skořápek ořechů. Vydaly jsme se popřát veselé Vánoce na obecní úřad, do školy a do obchodu. Když jsme se pak vrátily do školky, čekaly na děti pod stromečkem dárečky. A že jich bylo! Děti byly moc hodné, a tak jim Ježíšek přinesl spoustu hraček. Pod stromečkem byla různá auta, panenky, barbie panenky a domeček pro ně, deskové hry, lego, plastelína, míče, deky, sedací vaky na odpočívání, traktory, puzzle… No bylo toho moc! Ta radost v dětských očích byla k nezaplacení. Děti se smály, křičely a pištěly radostí. Moc jsme si to užily a děkujeme všem, kteří se stali naším „Ježíškem“ a přispěli nám dárečkem pod stromeček.

Čtvrtek 22. 12. byl posledním dnem v tomto kalendářním roce ve školce, proto jsme si udělaly Silvestra i my. Měly jsme dobré občerstvení, super hudbu, balonky, párty čepičky a vše jsme završily dětským šampusem. Od rána jsme tančily, zpívaly a hrály si s novými hračkami. I Silvestr se nám moc líbil a všichni jsme si to užily.  Každý už se však těšil na Štědrý den doma s rodinou, který byl už za dveřmi.

Veronika Hellarová

3AB6F0B5-26A2-445B-A585-3D98A5F0917C
D4C3C2B0-8CE1-4990-9D69-346327005ADE
IMG_20221220_082747