Výlet do Pohořelic

V úterý, po Velikonočním pondělí, jsme se vydali vstříc zážitkům a poznání. Hned po svačině jsme spěchali na zastávku autobusu, odkud jsme se po chvíli rozjeli do Městské knihovny v Pohořelicích. Tam už čekala paní knihovnice se skřítkem, aby nás provedli barevně rozděleným dětským oddělením. Poté se děti pohodlně usadily na barevné schůdky a pytle a poslouchaly poutavé vyprávění o skřítcích, kteří se nachází také v knihovně. Však je děti mezi knížkami také našly.

Ale nebylo to jen o čtení a prohlížení knížek. Paní knihovnice na začátku děti poučila o tom, jak se v knihovně chovat, jak zacházet s knížkami, jaké knihy a časopisy zde najdou a také pozvala všechny děti i s rodiči, aby přišli, vyplnili přihlášku a půjčovali si dětské knihy.

Navštívili jsme i sál radnice, ve kterém právě probíhá velikonoční výstava. Než jsme se vydali zpět na autobusovou zastávku, krátce jsme posvačili, prošli si městský park a pozorovali u vody rybáře a kačenky. Potom už nastal ten pravý čas vydat se na cestu do školky. Výlet se moc vydařil a všem se líbil.

 

Aneta Gajdošová

IMG-6557
IMG-6600
IMG-6602