Výlet MŠ do Gránického údolí

V úterý 3. 5. jsme si udělali výlet autobusem do Gránického údolí – do lesa. Pro děti ve školce to byl první výlet po hodně dlouhé době, takže se všechny děti moc těšily. Děti vybavené batůžkem na zádech, pitíčkem a svačinkou na cestu byly plné očekávání. Vyrazili jsme hned brzy ráno a už jen cesta autobusem do cíle byla pro děti velkým zážitkem. Na místě na nás čekali naši průvodci pán a paní lesa, kteří nás seznámili se všemi lesními obyvateli jak ze zvířecí říše, tak i z té rostlinné. Zvířátka, která se nám nepovedlo vidět naživo, jsme alespoň viděli na obrázcích. Pozorovali jsme a poslouchali ptáčky v lese a rozpoznávali stromy, které tam rostou. Průvodci pro nás měli připravené i různé hry, zahráli jsme si na ptáčky sbírající housenky pro svá ptáčátka, zahráli jsme si na divokou bachyni se svými selátky „v pyžamku“, na znamení se schovávali za stromy před případným nebezpečím a taky jsme si vyzkoušeli, jak roste semínko stromu, dokud z něj není velký strom. Prošli jsme si krásnou naučnou stezku Gránickým údolím a naučili se, jak se máme správně chovat v lese a k přírodě. Celý program se nám velice líbil, vše v krásném prostředí lesa a s poučným programem. A známkou toho, že výlet byl úspěšný, byly nadšené děti s mnoha novými zážitky k vyprávění s úsměvem na tváři.

Lucie Blatanová, učitelka MŠ

BD8D8320-1484-4120-95A9-7594E583CEB0
A88ADDA1-8257-484E-8251-5E5F85CC2B0F
B2B8836B-80B8-4566-9535-2EEB54A267DC