Zdravý životní styl – projektový den

Začátek týdne jsme pojali trochu netradiční výukou, kdy jsme se zabývali zdravým životním stylem. Povídali jsme si o tom, co jíme, co je nezdravé a zdravé. Žáci fiktivně nakupovali v internetovém obchodě a zjistili, jak jsou drahé potraviny, z kterých jsme počítali příklady. Žáci byli překvapeni, jaké jsou ceny u jednotlivých potravin. Také si sestavili svoji zdravou snídani a svačinu, vyhotovili potravinovou pyramidu. Protože klíčené potraviny jsou tělu prospěšné, i to nám v daný den nechybělo a ve skříňce nám klíčí mungo.
Do projektu krom matematiky, prvouky, přírodovědy byl zapojen i český jazyk formou popisu obrázku na nezdravý životní styl. Celý den byl zakončen prezentací na druhém stupni. Kdy si všichni žáci vyzkoušeli předání informací, které se v daný den naučili, jinému ročníku. Sami byli překvapeni, že to není jednoduchá věc. Byli nervózní, ale zvládli to. A nechyběl ani sloh, kdy žáci psali dopis, co je zaujalo a co by se chtěli ještě dozvědět. Během dne si také zahráli pantomimu, uvažovali nad svoji sportovní aktivitou aj.
Žáci byli ze dne nadšeni, moc se jim to líbilo. Hodně si ze dne odnesli. Všechny žáky moc chválím a děkuji jim za příjemně strávený den. Děkuji i paní asistence Janíčkové, která mi pomáhala s přípravou. Všichni jsme fungovali jako jeden tým.
Jitka Šufajzlová

IMG_8593
IMG_8601
IMG_8643
IMG_8547